• 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Uwaga

Warsztaty Światki i ludziki w Cheder Cafe

O idei równości i tolerancji oraz poznawaniu obcych nam kultur rozmawialiśmy ostatnio z najmłodszymi.
Spotkaliśmy się z nimi w Cheder Cafe w Krakowie. Naszym wspólnym celem było spojrzenie na nowe horyzonty, szczególnie na horyzont afrykański. Dzięki zdjęciom i filmom zrealizowanym w czasie ekspedycji Globall 2012 wspólnie przenieśliśmy się w odległy świat Afryki. Zaglądnęliśmy do wiosek i domów plemion Himba, Masai i Sambru. Przyglądaliśmy się ich strojom i obyczajom, zwracając uwagę na ich unikalną tradycję, w którą coraz śmielej wkracza współczesny duch cywilizacji i globalizacji.

Uczestnicy warsztatu z pilkami wlasnorecznej roboty
foto: Kornelia Bincewicz

 

Rozmawialiśmy o tym w jakich warunkach uczą się w szkole i jak spędzają czas wolny. Mówiliśmy o szacunku do rzeczy i przedmiotów mającemu wyraz w powszechnym w Afryce recyclingu, wykorzystaniu wszystkiego do czegoś przydatnego.

Na koniec zabraliśmy się do prac manualnych, w efekcie czego ze starych szmat, reklamówek, baloników i sznurków powstały piłki, podobne do tych jakie na co dzień tworzą dzieciaki w Afryce.

Warsztat w czasie pracy
foto: Kornelia Bincewicz

Za zaproszenie dziękujemy Kornelii Bincewicz.

 Dla zainteresowanych, przeprowadzeniem w szkole, przedszkolu... tego typu warsztatów poznawczych, podajemy kontaktowy adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Wszystkie zdjecia ucestnikow dostepne sa w Galerii:

  
Uczestnicy warsztatu z pilkami wlasnorecznej roboty Uczestnicy warsztatu z pilkami wlasnorecznej roboty 
  

 Warsztat Prowadzili Paweł Kochan i Bart Suder, zdjęcia Kornelia Bincewicz

Dodatkowe informacje