• 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Uwaga

Trasa ekspedycji GloBall 2012


Przystanek I.

Limna, Ukraina, listopad 2010. Pierwszy mecz z dziećmi, na piłce swój podpis składa pierwsze dziecko – gracz meczu, jedenastoletni Kira Dima.

Przystanek II.

Limna, Ukraina, Maj 2011. Drugi mecz z dziećmi, oni znowu wygrali :- )
Odpalamy projekt Cinema - obejrzeć nasze filmy przyjechali, wójt, dyrektor szkoły, KGB, połowa miasteczka, Globall odnosi wielki sukces.

Przystanek III.

Warszawa, czerwiec 2011, Piknik Olimpijski, Globall sprawdza się w stolicy, oficjalna prezentacja projektu dziennikarzom i mediom.

Przystanek IV.

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, sierpień 2011. Stąd piłką podajemy oficjalnie do Afryki.

Przystanek V.

Gdynia, wrzesień 2011. Do Afryki „GloBall” trafi via port w Gdyni, by wraz z samochodami ekspedycji, w kontenerach, dostać się statkiem do Kapsztadu.

Przystanek VI.

Kapsztad, grudzień 2011. Wyładowanie ekspedycji w porcie na przylądku Dobrej Nadziei. Stąd, 1 stycznia 2012, ekspedycja GloBall rozpocznie się naprawdę. Czeka nas grubo ponad 20 tysięcy kilometrów przez pustynie, sawanny, góry, dżunglę, przez 23 kraje, głównie po bezdrożach i przez niewielkie miejscowości.

Przystanki VII-XXXXV.

Styczeń – kwiecień 2012. Drogą lądową pokonamy z naszą „GloBall” 40 granic międzypaństwowych - i znacznie więcej innych granic.

Trasa Globall 2012

Przystanek ostatni – wielki powrót do Polski i na Ukrainę. Wystawa, film i książka, które pokażą, że choć ludzie na całym świecie ogromnie i pięknie się różnią… To, poza fizyczną odległością, dystansu między nimi może nie być żadnego, bo łączą ich te same uczucia, emocje, pasje i namiętności.

Przystanek symboliczny

Globall wraca do Limnej, pokażemy w limnej jak wyglądała nasza droga przez Afrykę, tutaj zagramy ostatni mecz.

Jak zaczęła się ta Historia?

Kalendarium Globall

Big Idea GloBall

Piłka Globall

Dodatkowe informacje