• 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Uwaga

Story about Tina&Hannah


To jest opowieść jest o dwóch dziewczynach: młodej mieszkance Danii o imieniu Hannah,
i jej rówieśniczce z Kenii – Tinie z plemienia Kikuju. Obie poznały się w Nairobi.Z Europy jest Hannah – której rodzice są w Danii szczęśliwymi wychowawcami piątki dzieci, z których dwójka pochodzi z adopcji (z Tajlandii). Ci sami rodzice wysłali ją na studia medyczne, w efekcie których znalazła się na praktyce w kenijskim szpitalu.

Z Afryki jest Tina – dwudziestoparolatka, która studiuje w Nairobi dwa fakultety, świetnie mówi po angielsku, dobrze gra w piłkę i ma dość niezwykłą swobodę w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.  To będzie dłuższa i wielowątkowa historia, więc jej finał, czyli nasze pożegnanie z dziewczynami, znajdziecie za jakieś 5 odcinków tej części GloBall Story.

Spotykamy obie dziewczyny na campingu w Nairobi. Kilka dni załatwiania wiz połączymy oczywiście z meczami w slumsach. Zagramy ich łącznie 6, w dwóch miejscach, których atmosfera i scenografia, jaką zbudowało w nich życie, niejednego człowieka przyprawiłoby o drżenie serca i ewentualne omdlenie. Staramy się też oczywiście poznać miasto – ale unikamy centrum, bardziej interesuje nas życie zwykłych ludzi, niż bogatych lokatorów ścisłego centrum.

Najlepszym narzędziem poznawania takich miejsc z naszej perspektywy są mecze. By coś w nich zmienić, wprowadzić świeżą krew, postanawiamy spontanicznie rozbudować nasz zespół. Tak trafiają do naszego składu na kilka dni Tina i Hannah – obie, gdy dowiedziały się więcej o GloBall bardzo się wkręciły w klimat naszego projektu, i gdy tylko zaproponowaliśmy im wspólną ekspedycję do slumsów połączoną z aktywnym udziałem w meczach, zgodziły się bez wahania. No i zaczęła się kolejna, fajna historia GloBall.

Dodatkowe informacje