• 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Uwaga

Wiadomości Dookoła

Powrót

Ekspedycja GloBall wraca do Polski - wjeżdżamy na Rynek Główny w Krakowie jutro, czyli w sobotę, o godz. 9.00, przy ulicy Jana. Zapraszamy na pamiątkowe zdjęcie

Sara

Sara jest Nubijką. To piękna i silna kobieta. Jej chłopak, przyszły mąż, pracuje za granicą. Jak zresztą miliony innych Egipcjan, dla których w przeludnionym kraju brakuje miejsca. Sara pracowała kiedyś na targu, w sklepie z kosmetykami dla turystów. To była dobra praca, pachnąca, elegancka, lekka. Ale pracy w Egipcie nie wystarcza dla wszystkich. Dumny kraj faraonów tak naprawdę jest biedny. Dziś Sara pracuje w zakładzie kamieniarskim. Dźwiga marmurowe płyty, tnie je na mniejsze kawałki wielką tarczową piłą…


Czytaj więcej...

Ekipa filmowa

Nareszcie możemy kręcić pierwszy odcinek! Witamy na pokładzie Żabę i Tomka.

Zaczęliśmy się rozkręcać. I nakręcać. Po pierwszej Ukrainie mieliśmy mnóstwo świetnych zdjęć i króciutki, ale klimatyczny filmik. Okazało się, że to jest WŁAŚNIE TO. Zaczęły się poszukiwania kamer, które wytrzymają nasze wyczyny. Wodoodpornych, znoszących ciosy, kurz, upadki.

No i dołączyli do nas FILMOWCY. Zdecydowanie tego właśnie brakowało. Teraz będziemy mogli zrobić o tym wszystkim FILM. Najlepiej film drogi, byleby niedrogi.

Założenie Stowarzyszenia Dookola


Probki logotypuIdea przekuwa się w czyn. Myślimy o naszej filozofii i sensie takich pojęć jak GLOBALIZACJA, cross cultural communications, rasizm i inne zjawiska, z którymi chcielibyśmy się zmierzyć.

Tak powstało Stowarzyszenie DOOKOŁA. Nie ukrywamy tego, co nas kręci. Chcemy poznać świat. Ale nie dla własnej przyjemności – chcemy jechać przed siebie, żeby ten świat coś z tego miał. Najlepiej – jak najwięcej korzyści dla ludzi, do których dotrzemy. Jest nas 16 osób. Pomaga nam coraz więcej innych – z zewnątrz, bo niekoniecznie chcą się trząść po dziurach. A większość dróg na świecie składa się głównie z dziur. Co nas akurat kręci.

Stowarzyszenie zarejestrowane

Pieczec z saduNareszcie mamy potwierdzoną osobowość prawną

Wreszcie, po miesiącach papierkowej roboty, mamy to! Stowarzyszenie jest oficjalnie zarejestrowane. Płacimy 100 złotych miesięcznej składki od osoby – no i mamy pierwszy – choć bardzo mały – budżet. Ale przecież nie od razu Kraków zbudowano.

Dodatkowe informacje