• 1
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
 • 7
 • 9

Uwaga

Partnerzy GloBall 2012

Acer GloBall Cross Cultural Team :]


Fot. Antoni Gralek, Stw. Dookoła

9 listopada GloBall pojawił się w siedzibie firmy ACER w Warszawie, dzięki której mamy nie tylko o 100 piłek więcej dla dzieciaków w Afryce, ale również komputery dla szkół! Rozmawialiśmy o trasie, sytuacji w Afryce, o tym, gdzie najbardziej przyda się wieziony przez nas sprzęt. Doszło do podpisania umowy - a nawet zbiorowego adresowania piłek GloBall. Ludzie z ACER z uśmiechami na twarzach wybierali kraje, do których ślą swoje piłki. Sporo fajnych, nowych dedykacji musimy dostarczyć do wielu miejsc. Zrobimy
to, oczywiście :-)

Acer przekazał również projektor dla kina objazdowego – wyobraźcie sobie, ile to będzie radości, gdy dzieciaki – często pierwszy raz w życiu - na dużym ekranie zobaczą bajki, wybrane dla nich przez ich rówieśników z Krakowa!

Czytaj więcej...

HARTWIG partnerem spedycyjnym GloBall 2012!


Fot. Piotr Bolko, Stw. Dookoła


Do grona Partnerów projektu GloBall 2012 przebojowo dołączyła firma Hartwig (C. Hartwig Gdynia SA). Przebojowo, bo w wielkim stylu. Już niedługo dokładna relacja z „Wielkiego Pakowania”! A w relacji między innymi o tym:

 • czy Wielka Piłka zmieści się do kontenera?
 • ile rzeczy można spakować do jednego samochodu?
 • jak wysłać 5 terenówek z Gdyni do Capetown z przyjemnością i bez stresów?
 • dlaczego porty kontenerowe są tak fascynujące?

Na te i inne pytania GloBall udzieli odpowiedzi już wkrótce! A dziś zaczynamy od podziękowań dla Trójmiasta, a w szczególności:

 • dla Sebastiana z Polskiego Radia Gdańsk za bezinteresowną pomoc :-)
 • i OOOGROMNE dzięki dla ekipy z firmy HARTWIG, której jesteśmy wielkimi fanami! Pani Ewo, Pani Mirko, Pani Aniu, wszyscy ludzie z Hartwiga:
  DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!

ACER jedzie z GloBall 2012 !

ACER jedzie z GloBall 2012 !Firma ACER,  znany producent komputerów  została partnerem
projektu GloBall !

Dzięki temu ekspedycja otrzyma notebooki Acer do pracy nad relacją
i filmem z wyprawy, a PRZEDE WSZYSTKIM – NETBOOKII  DLA SZKÓŁ W AFRYCE!


ACER dostarczył również projektor do obsługi kina objazdowego, które towarzyszyć będzie naszym spotkaniom z ludźmi w odwiedzanych przez GloBall miejscowościach...

Czytaj więcej...

Narodowe Centrum Kultury oficjalnym współorganizatorem projektu GloBall 2012

Narodowe Centrum Kultury współorganizatorem projektu GloBall 2012.Stowarzyszenie Dookoła rozpoczęło współpracę z Narodowym Centrum Kultury. W jej ramach projekt GloBall
stał się częścią Europejskiego Stadionu Kultury, realizowanego
przez NCK.


Dzięki Narodowemu Centrum Kultury staliśmy się częścią wielkiego, polsko-ukraińskiego festiwalu, na którym oba kraje GRAJĄ RAZEM i pokazują to, co najlepsze
w ich kulturze! O to chodzi w GloBall !!!

GloBall 2012 na Europejskim Stadionie Kultury

Już 12 i 13 sierpnia zapraszamy do GloBall Adventure Camp, który rozbijemy w ramach Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.


Europejski Stadion Kultury to wielka impreza, prezentująca potencjał kulturalny Polski i Ukrainy, kreujący wspólne inicjatywy i interakcje.Program ESK naprawdę warto przestudiować na  www.stadionkultury.eu – mnóstwo wystaw, koncertów, akcji, happeningów – chyba nigdy w tej części Polski nie było jeszcze tak wielkiego wydarzenia kulturalnego. A my tam będziemy :]

Oglądajcie GloBall "na żywo" w TVP 1, w piątek 12 sieprnia, od 20.25 do 22.15 !
Znajdziecie nas w parku przed BWA w Rzeszowie od 10.00 do 18.00. Przybywajcie!

Czytaj więcej...

Wielka Piłka GloBall 2012 wkroczyła do akcji !

Ma prawie 3 metry średnicy, pompowanie trwało ponad 2 godziny, ale już podczas pierwszego testu - dzieciaki miały radości co nie miara.
Teraz Wielka Piłka pojedzie z nami do Warszawy – na konferencję prasową Europejskiego Stadionu Kultury (już we wtorek, 2 sierpnia!). 

WATS logo - piłka dla GloBall 2012

Wielką Piłkę GloBall zawdzięczamy firmie WATS, która z uśmiechem postanowiła wesprzeć nasz projekt dwiema takimi Super-GloBall’ami.

Firma WATS to najlepszy w Polsce ekspert w dziedzinie wielkich, dmuchanych obiektów, takich jak boje, formy reklamowe, fortyfikacje do paint ball’a, pontony i wszelkie zamówienia specjalne.

Więcej na www.wats.com.pl - dziękujemy z całego serca! Śledźcie ich dalsze przygody – na pewno Wielkie Piłki dadzą radę, bijąc przy okazji i niechcący kilka rekordów świata np. w turlaniu się na odległość.

Ciekawe, czy dziennikarze ją zauważą? ;-)

Wielka Pilka GloBall 2012

Na fotografii Boguś (7 l.), który wspólnie z Jasiem (4 l.), Marysią (6 l.) i Emilką (3 l.) wymyślił „GloBall Indiana Jones Challenge”,
czyli odmianę futbolu polegającą na ucieczce przed toczącą się z góry wielką, na szczęście miękką piłką :-)

Wielka Piłka powstała m.in. w celu wsparcia naszej medialnej siły rażenia. Ponoć obiektywy lubią King Sajz.

Poza działaniami PR przewidzieliśmy dla niej jeszcze kilka zadań:

 • weźmie udział w serii naszych spotkań z ciekawymi ludźmi na całym świecie – w charakterze scenografii;
 • zamierzamy rozegrać nią na pustyni mecz samochodowy (to nie jest tak, że tylko chłopaki z Top Gear mogą robić takie rzeczy);
 • musimy sprawdzić, co z tą piłką zrobią słonie :-)
 • no i co najważniejsze – piłka jest dla dzieci, które już podczas pierwszej akcji wymyśliły kilka nowych dyscyplin piłkarskich na czele z obecną na fotografii.

HELIKON jedzie razem z GloBall !

Helikon to oficjalny dostawca odzieży ekspedycyjnej dla naszej ekipy.

To ambitna, polska firma, która skutecznie konkuruje ze światowymi potęgami
w dziedzinie projektowania i produkcji odzieży
dla wymagających.

Mocne, świetnie znoszące najtrudniejsze nawet warunki dla podróżników, osób spędzających aktywnie czas w warunkach ekstremalnych – to właśnie ubrania marki Helikon.

Będziemy na bieżąco dzielić się naszymi wrażeniami z używania spodni, polarów, bielizny termoaktywnej, kapeluszy, kurtek typu soft shell i shark skin w jakie zostaliśmy zaopatrzeni.

Soft shel Helikon

Zobaczymy jak warunki pustynne, upały, porę deszczową i trzy miesiące katowania
w samochodach terenowych zniosą te rzeczy. Na razie były z nami na kilku krótszych wyjazdach na Ukrainę i sprawiały się znakomicie. Nie przypadkiem w ubraniach Helikon chodzą liczne służby mundurowe i profesjonaliści.

Nasze spostrzeżenia przekazujemy prosto do Helikona, który na bieżąco wdraża zmiany
i udoskonala swoje produkty, o czym każdy może przekonać się osobiście kupując to,
w czym chodzi GloBall np. w sieci sklepów Militaria.pl .

BRIEF for POLAND - nasz nowy patron!

BRIEF for POLAND z GloBall 2012!
Witamy w gronie patronów medialnych GloBall 2012 medium branżowe zajmujące się marketingiem regionalnym  - BRIEF for POLAND. Wspólnie z miesięcznikiem i portalem BRIEF wesprą nas w GloBall'nej misji :-) Już wkrótce nasze relacje w BRIEF for POLAND!! Dziękujemy za zaufanie! Szukajcie nas od jesieni na www.brief.pl, w magazynie Brief a dzięki nim - również na iPad'ach :]

Nowe kamery na GloBall 2012 dzięki PlayExtreme

Dzięki wsparciu PLAY EXTREME projekt GloBall
będzie filmowany za pomocą czterech
WSZYSTKOODPORNYCH, małych kamer fullHD.

PlayExtreme - kamery POV.HD

Ich rozmiary pozwalają kręcić z punktu widzenia człowieka (umieścimy je na czapkach),
a także z miejsc niedostępnych dla zwykłych kamer z racji wielkości i braku odporności - będą na nadkolach, zderzakach i wszędzie tam, gdzie będzie się działo!

 

Terra Aventura & GloBall 2012

Terra AventuraDo grona naszych Partnerów dołączyła znakomita, krakowska firma Terra Aventura, wyspecjalizowana w organizacji wyjazdów typu „incentive” m.in. do Afryki.

„Terra” to grupa profesjonalistów, którzy byli już wszędzie na świecie, osobiście sprawdzając miejsca, do których zabierają potem swoich Klientów.

Dlatego cieszymy się, że trasę GloBall 2012 możemy opracowywać z pomocą specjalistów – pomoże nam to dostarczyć piłki i przesłanie GloBall tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

Mamy też dzięki temu nieco większe szanse na powrót do Polski w całości
i w zaplanowanym terminie ;-)

Terra Aventura

Terra Aventura odpowiada za planowanie trasy, konsultacje w zakresie zachowania się podczas ekspedycji, pomocy w dziedzinie wszelkiej papierologii granicznej, wizowej
i urzędowej oraz doradztwo w dziedzinie „specyfika krajów, do których jedziemy”.


Eternal Monkeys wspierają GloBall 2012

Wśród członków Stowarzyszenia DOOKOŁA nie ma niestety ani jednego grafika
– a nasze potrzeby wizualne i estetyczne są ogromne i wciąż rosną.

Eternal Monkeys

Dlatego – tak jak mnóstwo wykonanej już pracy – społecznie, własnymi rękami – nie byliśmy w stanie sami sobie zaprojektować plakatu, ulotki i wszelakiej oprawy wizualnej.

I tu, chichocząc jak stado afrykańskich małp, z pomocą nadciągnęła ekipa artystów z Eternal Monkeys. Zaprojektowali nam tzw. Key Visual, a teraz będą pomagać GloBall 2012 dalej,
projektując grafiki i inne elementy tego, co zobaczycie później w postaci relacji z Afryki, grafik w filmach i na stronie www, a na końcu – w naszych wydawnictwach i na wystawie.

Dziękujemy Eternal Monkeys – i gorąco polecamy wszystkim potencjalnym Klientom, bo GloBall 2012 pracuje wyłącznie z najlepszymi!

Patronat PL.2012 dla GloBall

Patronat PL.2012!

Nasz pierwszy oficjalny dokument. Dziękujemy!

Mamy pierwszy, oficjalny, potwierdzony na papierze patronat!

PL.2012, rządowa instytucja odpowiedzialna za przygotowania Polski do EURO, podjęło ważną decyzję. Dziękujemy za zaufanie, nie zawiedziemy.

Ba! Zrobimy coś, z czego Polska (i Ukraina) będą mogły być naprawdę dumne. Może nawet bardziej, niż z samej piłki nożnej ;-)Dodatkowe informacje